GÖSTERİŞ

GÖSTERİŞ


Yapmakla göstermek arasında tedirgin edici bir aralığa, sanatçının işine biçim veren bir sınır aşımı noktasına, başka olasılıkların ve fikirlerin biçim bulmasında itici bir güç yaratan ara alana yerleşiyor GÖSTERİŞ sergisi. Gösterme eyleminin sanatçının işiyle yan yana gelişindeki dönüştürücü gücü gündemine taşıyor.

Birbirinden ayrı süreçler olarak düşünmeye meyilli olduğumuz sergileme ve üretim pratikleri birbirlerini nasıl etkiler? Sanatçı, işini serginin kendine has diline tercüme ederken neler olur, neler kaybolur, neler eklenir işin içine? Seyircinin bakışı, galerinin duvarları, çerçevenin sınırları ne zaman üretim sürecini biçimlendirmeye başlar? Sanat yapıtının sergi içindeki geçici varlığı ne tür yeni üretim modelleri ve sanatçı rolleri yaratır?

Bu anlamıyla sergilemek ile sanat icra etmenin bağını ve sergi çerçevesinin içindekiler kadar dışarıda bıraktıklarını vurgulayan GÖŞTERİŞ sergisi, gösterme ve yapma arasındaki dinamikleri farklı üretim biçimleri üzerinden düşünmek niyetiyle 27 Ekim 2015’de açılıyor.

Sergi Tasarımı
H. Esra Oskay-Malicki


Sanatçılar
Anıl Saldıran, Bestami Gerekli, Choi Keeryong, Deniz C. Koşar, Ece Akay, Esra Sağlık, Funda Susamoğlu, Juz Epe, Kenneth Chau, Merve Ertufan, Özge Topçu, Seniha Ünay Selçuk, Seval ŞenerARTE SANAT ; sanatın varoluş hakikatini sahiplenen bir duyarlıkla, yeni bir kimlik inşa etmek ve yeni olanaklar yaratmak düşüncesiyle, kurumsal yapısı temelinde kolektif işbirliğine dayalı bir oluşum hedeflemiştir.

BİZE ULAŞIN

  • Mutlukent Mah. Hekimköy Sit. 1920. Cad. No: 59 Çayyolu / Ankara / Türkiye
  • 0312 241 04 44
  • info@artesanat.org
  • Pazar-Pazartesi Hariç Her Gün 10:00 - 18:00 Saatleri Arasında Ziyaret Edilebilir.